Německá doga - Carmello di Capo Rizzuto

Novinky a aktualitky

Nitracanis 2.11.2008

Ráda jezdím na slovenské výstavy, obvykle zde bývá méně psů a často i více místa kolem kruhu, jsou takové klidnější než ty naše a přejímka nemá omezenou dobu, takže když vždy vystavujete žlutou jako poslední můžete přijet na výstavu později a nemusíte tam trčet od rána, když na řadu jdete až po obědě. Ovšem tentokrát to byla celkem katastrofická výstava.

Přijeli jsme později, když už se posuzovalo. Při vchodu do haly jsem myslela, že omdlím a Kerča vypadal, že je zralý na infarkt, v hale byl hrozně vydýchaný vzduch a hlavně příšerně přeplněno. Dalo by se říci, že skoro všechny plemena byly v jedné hale, ve dvou ostatních byly jen klubové a speciální výstavy a pudlové. Když se nám po půlhodině povedlo procpat ke kruhu, tak jsme zjisitili, že je poměrně beznadějné umístit se kdekoliv v celé hale natož poblíž našeho kruhu. V tu chvíli už toho ale Kerča začal mít opravdu dost a tak jak je obyčejně naprostý kliďas, kterého nemůže nic vytočit, tak tehdy se zbláznil. Vypadalo to, že dostal příšerný strach, snažil se mermocí dostat z haly ven, jakoby mu šlo o život. A tak jsme šli ven a zůstali tam celou výstavu. Nemám tudíž od kruhu žádné fotky. Naštěstí díky tomu, že žlutá barva šla jako obvykle poslední což bylo někdy kolem jedné hodiny odpoledne se už kolem kruhu uvolnilo místo a do haly se dostal i nějaký kyslík. Kerča už byl za celý den unavený a tak se nechal v klidu dovést do haly a nabral opět svůj stoický klid. Do kruhu už šel jako ostřílený výstavák, zuby i prohlídka proběhla naprosto bez problémů, pak krásně reagoval na pánečka a myslím, že i pěkně stál, ale důkaz na to nemám žádný (tzn. kdybyste někdo - kdokoliv prosím měli jakoukoli fotku z kruhu a poslali nám ji, budeme velmi vděční).

Ve své třídě byl Kerča sám, i když původně měli být dva, ale jeden dogáč se nedostavil. Z třídy jsme odešli se známkou V1 CAC a šli si do počtu stoupnout o CACIB. Jaké bylo mé překvapení, když jsme nakonec dostali res. CACIB ze 4 psů!!

Zde je posudek, posuzovala paní rozhodčí ze Švýcarska - Barbara Müller
Typický mohutný pes, výborná velikost, elegantní hlava, dobrá maska, vysoko nesené ucho, výborné předhrudí aj obě linie, výborný pohyb, trošku volné lokte
Žádné komentáře