Německá doga - Carmello di Capo Rizzuto

Novinky a aktualitky

Nitra 28. a 29.3.2009

Tentokrát jsme moc úspěšní nebyli. V sobotu od rána to byl takový "den blbec". Vstávali jsme v 5, nadlábli jsme se, vyvenčili a vyrazili směr Nitra. Před sedmou jsme zastavovali u Břeclavi na benzínce, aby se Kerča protáhl, když jsem ho ale vypustila z auta, tak jsem se celkem zděsila, protože odmítal šlapat na přední nohu :(. Takže nejenže má pajdavou levou zadní (prasklý polštářek, proto pořád nosí botičku), ale ještě začal napadat na pravou přední. V Břeclavi jsme tedy zkoušeli najít nějakou veterinu nebo alespoň lékárnu, ale v sobotu ráno je bohužel všechno zavřeno. Protože jsem pak cestou přemýšlela, čím to asi tak může být, tak i přes to, že jsem do Nitry jela už mnohokrát tak jsem v Bratislavě špatně odbočila a jeli jsme přes Rakousko... V 9 hodin jsem musela volat našim brněnským dogařským přátelům, aby nám vyzvedli papíry, protože přejímku bysme samozřejmě nestihli. Tímto ještě jednou "Ondro a Zuzko, díky!"
Když jsme konečně dorazili, Kerča už chodil líp, ale pořád bylo vidět, že na nohu napadá. V kruhu nám byl také vytknut především pohyb :(.
Protože jsme byli přihlášení i na neděli, přespávali jsme v jednom penzionku nedaleko Nitry, kde s námi byli ubytovaní také Ondra se Zuzkou a Dizzčou a Bobi s Enji. Odpoledne jsme vyrazili na procházku, počasí nám docela přálo, sluníčko svítilo, akorát foukal hodně silný vítr. Myslím, že pro Kerču to byl největší zážitek z celého víkendu :).
V neděli před námi v kruhu byli ještě 3 další plemena, před Kerčou kruhem prošlo 60 psů, na řadu jsme se dostali někdy kolem půl druhé, takže už toho měl plný kecky. Vůbec mě v kruhu nechtěl stát, jak jsem na něj sáhla, tak tancoval, prostě to celé bojkotoval. I když se páneček s Ondrou od Dizzinky (taky děkujííí :)) vážně snažili, tak Kerča to měl prostě na háku. Byl nám vytknut opět pohyb a paní Richardčíková mi řekla, že si máme zajít na veterinu - dobrá rada nad zlato, jsme tam třikrát týdně.

Posudky zde:
Leoš Jančík, VD 2:
pes silné, pevné konš., dobrá hlava, pevný chrbát, mierně klenutá bedra, dobrá hloubka hrudníku, vepredu dobré, vzadu strmšie úhlenie, vyb. postoj zadních konč., vybočené koleno, které ruší mechaniku pohybu

Richardčíková Gabriela, VD 1:
2 ročný pes, výrazná samčí hlava, správných linií, oko, ucho štandard, plný chrup, skus nožnicový, pekný krk, korektná horná linie, ale v pohybu velmi klenutá, strm. panvové končetiny, hrudník dost. hlbky, v statike pevný, ale v pohybe nie

Obou těchto výstav se spolu s námi zúčastnil náš bráška Centamore di Capo Rizzuto, získal poslední CAC k přiznání titulu Šampion Slovenské republiky. Svati - mooooc a moc gratulujeme !!!
Žádné komentáře