Německá doga - Carmello di Capo Rizzuto

Novinky a aktualitky

LVT Kolín 2008

Jak už je u nás dobrým zvykem, nemůžeme si nechat ujít žádnou dogařskou akci a tak jsme i my vyrazili na výcvikový tábor do Kolína.

 Čekal nás týden plný zážitků, příjemné atmosféry, nových užitečných informací ať už z oblasti výcviku nebo výstav a chovu a samozřejmě především rozmluv o těch našich malých miláčcích.

 Někteří nedočkavci jako například my jsme dorazili už v pátek. Postavili jsme stany a zabrali nejlepší místa :). Večer se lehce pocvičilo a hlavně se rozebíralo, co se událo v životech nás a našich drobečků za ten rok od loňského tábora.

 V sobotu dojel zbytek táborníků a tak po tom, co se ubytovali jsme se rozdělili do skupinek na štěňátka a pokročilé a mohlo se začít s výcvikem na plné obrátky. Výcvik štěňátek měla pod dohledem Jana Motyková a „dospělce“ vedla střídavě Renata Hálová se Slávkem Bořutou. Zde bych se na okamžik pozastavila – zřejmě si říkáte, co může učit „ovčáčkář“ na dogařském táboře, ale myslím, že všichni zúčastnění mohou potvrdit, že nám dal hodně. Alespoň určitě těm, co se výcviku chtějí věnovat!

 Výstavní kruh měla letos pod taktovkou Dana Neumannová, která nás jako už je to dobrým zvykem učila, jak postavit psy do výstavního postoje, informovala nás, co všechno by měl hafan na výstavu umět a také nám prozradila některé fígle, jak se to vlastně všechno dělá. Abychom si výstavní atmosféru trochu odlehčili, bojovali jsme o šišky :). My jsme například získali jednu za to, že všem ostatním dogám jeden rozměr přebývá, jen my máme pouze dva.

 Aby se Dana necítila na táboře nevyužitě se svými „pouhými“ třemi psy (oproti loňským pěti), tak nám kromě výstav udělala jakožto veterinářka a chovatelka dog také veterinární přednášku, kde jsme opět diskutovali zdravotní problémy, které naše dogy trápí.

 Kromě poslušnosti a výstav se samozřejmě podle individuálního zájmu chodilo také na stopy (individuální zájem byl asi 3-4 osoby v průběhu celého tábora :) ) a dvakrát denně také probíhal nácvik obran, na kterých byl větší „nátřesk“. Figurantem, který už dogy zná, byl stejně jako loni Jarda Hyjánek.

 Ve čtvrtek pro nás byl uspořádán tzv. „sranda-závod“, kterýžto se skládal ze zvláštních disciplín:

 1. přeskoč, přelez, podlez koště mezi dvěmi židlemi
 2. běh přes podlážky
 3. chytání piškotů
 4. slalom mezi židlemi
 5. podlézání stolu
 6. chůze s pinpogovým míčkem okolo patníku se psem uvázaným kolem pasu
 7. aportování špekáčků
 8. revír
 9. překážka
 10. áčko

 Výsledky sranda závodu, které si pamatuji:

Psi nad jeden rok:
1. Dana a Ema Destin von Wiederholz
2. Lenka a Carmello di Capo Rizzuto
3. Dana a Delphine von Wiederholz

   Štěňata do 1 roku:
  1. Alice a Chocolate Rendog
  2. Patrik a Pamela Dajhar-dog

    Dětská agility:
   1. Danielka a Connie
   2. Sára a Cody
   3. Anička a Dora

     V pátek už jsme poté jen odpočívali po náročném závodu, kdo chtěl mohl ještě cvičit, ale myslím, že většina psů už měla všeho „plné kecky“ a tak jen odpoledne, kdo měl zájem, absolvoval coursing.

     V sobotu poté nastal velký úklid areálu a odjezd domů. Další tábor je za námi, pro nás určitě nebyl poslední a budeme se těšit na další minimálně stejně úspěšný ročník!

    Žádné komentáře