Německá doga - Carmello di Capo Rizzuto

Novinky a aktualitky

Lednice 30.5.2010

aneb nepovedeně povedený výlet na zámek
Je konec května a mě konečně skončilo zkouškové, takže mám čas začít si užívat prázdniny. Tak proč nevyrazit na výlet. Bohužel s tímto počasím člověk neví dne ani hodiny, kdy začne opět lejt jako z konve.

Nicméně výlet na poslední květnovou neděli jsme plánovali už dlouho a tak když jsme ráno vstali a bylo pošmourno, nemohlo nás to odradit a vyrazili jsme směr lednice. Cestou trochu pršelo, ale když jsme dorazili, bylo jen pod mrakem a místy se obloha dokonce protrhávala a vysvitovalo sluníčko. Prošli jsme okolo zámku v Lednici, vyfotili si park a potkali další dogu. To se nám moc často nestává, že někam přijedeme a potkáme dalšího takového koníka :). S paničkou jsme si pokecali a protože oba byli kluci a na společnou procházku to tedy nevypadalo, vyrazili jsme dál sami na Janův hrad.

Cesta byla moc pěkná, vedla rozlehlým zámeckým parkem a poté lužním lesem okolo staré Dyje. Cestou byla spousta míst kde se dogina mohla napít a tak jsme po asi hodince a půl dorazili na hrad. Bohužel s naším příchodem akorát začalo lejt jako z konve a ani po hodině čekání to nevypadalo, že by chtělo přestat a tak jsme se rozhodli zkrátit si cestu zpět lodičkou. Nojo, ale dostaneme dogu na loď? Pan kapitán s převozem psa neměl problém, ale já se docela obávala. Ale Kerouš mě naprosto mile překvapil, když elegantně nastoupil, usadil se vedle mě na lavičku a cestou pozoroval okolí. Jen při rozjezdu když se loď trochu rozhoupala na chvíli znejistěl, ale pak už byl v pohodě a u minaretu bez problému vystoupil.

Když jsme vystupovali z lodičky, zdálo se, že největší lijavec přešel a tak jsme se rozhodli jít ten 1,5km pěšky. Bohužel zdání nás zklamalo a na posledních asi 500m lilo tak, že jsme byli mokří jako myši. Naštěstí už to ale k autu nebylo daleko a zdá se, že to možná všichni přežijeme ve zdraví. Výlet to byl nakonec docela povedený a určitě se ještě někdy do Lednice vrátíme prozkoumat okolí víc a tentokrát už snad s lepším počasím :).
Žádné komentáře