Německá doga - Carmello di Capo Rizzuto

Novinky a aktualitky

Jarní závod 10-5-2008 Josefov

Dne 10.5.2008 se jako každým rokem konal Jarní závod v Josefově u Hodonína a my jsme si to nemohli nechat ujít a opět jsme si jeli trhnout ostudu na soutěž v poslušnosti :). Stejně jako loni na Bendově memoriálu se nám příliš mnoho nezadařilo, ale jak jsem už říkala, někdo ty poslední místa obsadit musí, že :o).
Ale musím Kerču pochválit, na to že jsem s ním měsíc nikde nebyla cvičil pěkně, nevím, proč se panu rozhodčímu náš výkon tolik nelíbil, možná proto, že je Kerčátko přece jen trošku pomalejší - možná i na dogu, ale víte, co to dá práce poskládat to velký tělo?
Nejmíň bodů jsme dostali samozřejmě za aportek, protože ho Carry vyflusne přede mě místo aby ho držel a pak jsme dostali málo za odložení za pochodu v leže, kdy se Kerča k tomu lehu skládal asi až příliš dlouho. Naopak za dlouhodobé odložení jsme samozřejmě měli plný počet bodů (no ještě aby nám válení nešlo) a také jsme dostali 9 z 10 bodů na poslušnost na vodítku. Já jsem v celku spokojená :o).
Když už jsme tam byli využili jsme měrku s kterou se měří dogy na bonitacích a udělali měření. Kohoutková výška našeho drobečka je 95 cm.
No a jak to všechno vlastně dopadlo?
Třída štěňat
1. Etoscha od Hanínského lomu
2. Bentley Catley Ranch
3. Amundsen Catley Ranch
4. Destino Silva Tarok
5. Desiré Silva Tarok

ZZO
1. Arleta
2. Caliber z Modrého ráje
3. Kürass z Josefovských búd
4. Abba Vrá-ji
5. Beretta z Podhabří
6. Cairo Prius
7. Arwen Rose Natinor
8. Karla Bohemia Ouni
9. Carmello di Capo Rizzuto
10. Frída Bonoda
11. Cany Prius

ZVV1
1. Ibekles z Josefovských búd
2. Chad z Josefovských búd (odstoupil ze závodu)
Nejlepší stopa: Chad z Josefovských búd
Nejlepší poslušnost a obrana: Ibekles z Josefovských búd
Celkový vítěz: Ibekles z Josefovských búd

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na tom, že jsme mohli strávit v Josefově tak prima víkend a sehnali sponzory, kteří letos byli k dogám opravdu štědří!

Fotky z Jarního závodu. Každopádně pokud na těch fotkách jsem já, tak jsem si je od někoho vypůjčila (od Alči paničky Bentley Catley Ranch a Františka majitele Kaspera z Josefovských búd) a tímto za ně děkuji.
Žádné komentáře