Německá doga - Carmello di Capo Rizzuto

Novinky a aktualitky

Chamaree Cup 20.6.2009

Dne 20. 6. 2009 se v teprve rozvíjejícím se areálu Kempu u Zámečku konal 1. oficiální ročník trochu netypického závodu pro psy s názvem „Chamaree cup“. Protože pořadatelé nejsou jen milovníky psů, ale především majitelé dvou německých dog, mezi jejichž chovateli mají mnoho přátel a získali si již dobrou pověst jinými „dogařskými“ akcemi (z poslední doby především Výstava německých dog nestandardních barev), většina závodníků byla tedy právě z řad německých dog (10 z 12).

 

Kdo měl zájem, mohl přijet do areálu již v pátek a večer posedět a diskutovat o výcviku a jiných radostech týkajících se čtyřnohých miláčků. V sobotu ráno pak probíhal samotný závod. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií a rozhodčím byla paní Iveta Skalická.

Začátečníci museli předvést přivolání, ovladatelnost na vodítku, sedni-lehni-vstaň, dlouhodobé odložení, odložení za pochodu vleže (s vodítkem) a aport. Pokročilí předváděli poslušnost stejnou jako začátečníci a navíc vykonávali cviky: odložení za pochodu vsedě a vleže (bez vodítka) a štěkání na povel.

 

Začátečníci

1.     Etoscha od Hanínského lomu

2.     Baron Draco Natinor

3.     Puňťa

Attila od Křížů

4.     Bondy Lexova smečka

5.     Bellerine Quincy etc.

6.     Dalila Silva Tarok

7.     Akim Nikistar

Pokročilí

1.     Zafirro Bohemia Abrus

2.     Carmello di Capo Rizzuto

3.     Arwen Rose Natinor

4.     Tita

Oceněna byla také nejstarší zúčastněná německá doga Pegasso Bohemia Abrus, který 19. 6. 2009 oslavil 10leté jubileum. Tento „pán v letech“ už sice nezávodil, ale zúčastnil se celého víkendu a na figuranta se rozčiloval skoro jako za mlada. Naopak nejmladším účastníkem byl 4měsíční Bred Queen Harlekýn, který zatím pouze sledoval starší a zkušenější. Paní rozhodčí měla šanci udělit také zvláštní cenu, kterou dostal Carmello di Capo Rizzuto jako „pes sympaťák“.

 

Po skončení závodu probíhaly pro zájemce také obrany, které figuroval pan Lederer. Myslím, že tohoto úkolu se zhostil dobře, a i když s dogami spolupracoval zřejmě poprvé, jako zkušený figurant si s nimi poradil a poskytl cvičícím podnětné rady.

 

Nakonec bych tedy ráda poděkovala všem, kdo se podíleli na přípravách tohoto příjemně stráveného víkendu, především samozřejmě rodině Křížových a přeji jim, aby další ročníky tohoto závodu byly minimálně stejně vydařené jako ten letošní.

 

Sponzorem závodu byl Versala Laga, prodejce krmiva Bento Kronen. 

Žádné komentáře