Německá doga - Carmello di Capo Rizzuto

Novinky a aktualitky

Bratislava Springduodanube 9. a 10.5.2009

Zúčastnili jsme se dvoudenní výstavy v Bratislavě, Keruška potřeboval svůj poslední CAC na splnění podmínek pro udělení šampiona krásy Slovenska a tak jsme jeli zkusit štěstí. Moc jsme ani nedoufali, protože pořád bojujeme s bolavýma zadníma nožičkama, jedna už je docela dobrá, ale druhá je pořád dost rozbitá.
Nicméně v sobotu ráno jsme vyrazili směr Bratislava, cestou jsme přibrali Zuzku s Dizzčou, protože jeli na Inchebu poprvé a první pokus probruslit Bratislavu bez úhony se jim moc nepovedl :). Výstaviště jako každoročně potěšilo docela prostorem kolem kruhů a vystavovatelé jako každoročně nepřekvapili svou bezohledností a nesbíráním exkrementů po svých šampionech, takže jsme si nejeden dáreček odnesli z trávy s sebou.
Dogy měly jít do kruhu ve sledu modrá-skvrnitá-žlutá-žíhaná-černá. Když tedy nastoupili do kruhu skvrnité feny, přeleštila jsem Keruaca, sundala botičky, opucovala poslední gryndy, nachystala se ke kruhu a ejhle, skvrnitá a černá jdou spolu o CACIB a o BOB, takže černá jde po skvrnitých a my ať si počkáme. Takže ve mně uhasla poslední jiskřička naděje na slušný postoj, do kruhu jdeme poslední jako vždy, takže toho Kerča bude mít zase plné zuby. Nakonec když jsme nastoupili do kruhu to nebylo tak hrozné, Kerouš sice úplně stoprocentně nespolupracoval, ale i přesto jsme si vybojovali CAC a tím jsme splnili podmínky pro Šampiona Slovenska!! O CACIB už jsme si šli stoupnout jen tak.

V neděli už jsme byli naprosto v klidu, protože nám vlastně o nic nešlo. Šampiona už jsme měli a tak to byla taková pohodová výstava. Do kruhu o CACe jsme šli sami a pan rozhodčí nám ho dal a k tomu i velmi pěkný posudek. O CACIB jsme šli stejně jako v sobotu s Fallcem from Minitz a polským psem Legal Leser Univers, k mému naprostému šoku jsme jej získali my. O BOB jsme potom "soutěžili" ještě s dvěma žlutými fenkami, protože žíhaná doga se žádná nezúčastnila, v tomto případě jsem už nepočítala opravdu naprosto s ničím a byla jsem klidná, o to větší šok mi způsobil pan rozhodčí, když mi ukázal jedničku a poslal nás k cedulce s BOBem! Kerča tak dosáhl na nejvyšší možný titul Best of Breed, nejlepší z plemene. Byl to krásný pocit, vědět, že se někomu můj dogouš tak líbí, i když kolem kruhu z toho bylo hodně nesouhlasných reakcí.

Pro nás to byl tedy úspěšně strávený víkend, děkuji všem, kdo nám pomáhali (držet místečko, fotit :)) a gratulovali, tedy Zuzce a Ondrovi především a Verči Qeirové, že nám doma držela palečky a myslela na nás :).
Taky gratulujeme všem, kdo na výstavě uspěli a to především Argentíkovi od Evči, který získal též BOBa (a splnil touto výstavou podmínky na JCH), Dizzči, která získaným CACem též splnila podmínky na Junioršampiona a Kerčové ségře za sobotního CACe, kterým splnila šampiona.

Posudky zde:
sobota - rozhodčí Szabó Sándor, H (Maďarsko) - V1 CAC - splněny podmínky pro udělení šampiona Slovenska
vysoký pes, dobrá hlava, dobrá tvárová čásť, trochu užší front, dobrý krk, dobrá zadní linie, zadní zaúhlení, prestavaný zadek v pohybu, voľné ľokti

neděle - rozhodčí Andon Todorov, BG (Bulharsko) - V1 CAC CACIB BOB
hlboký nos, veľká objemná hlava, vysoko nasazené ucho, hlboký hrudný koš, krásné proporcie, zdravá kostra, dobrá dresúra v kruhu
Žádné komentáře